Divisionsgränd 18, Östersund
- Tillträde:
2026-10-01
-
Ev. möjlig inflyttning:
2026-10-01
Objektsinformation
- Adress:
- Divisionsgränd 18
Mer information
En trappa ned hittar du denna fina lägenhet. Lägenhetens badrum har precist blivit klar efter en totalrenovering och har vitt kakel på väggarna samt mörkare grått klinkersgolv med golvvärme.
Ljust rejält Kök med gott om förvaring samt stor balkong.
Det kommer EJ vara någon visning av denna lägenhet då lägenheten håller på att målas för tillfället och kommer vara klar för inflytt den 1 oktober.
- Badrum: Dusch (ej badkar)
- Badrum: Duschvägg/-dörrar
- Badrum: Förberett för tvättmaskin
- Balkong
- Golv: Klinkergolv i badrum
- Kök: Kyl/frys
- Postbox
Rikshem reserverar sig mot eventuella fel eller avvikelser som kan förekomma i lägenhetsannonsen eller i planritningen.
Körfältet är ett populärt bostadsområde med närhet till det mesta. Omkring 1,5 kilometer från bostäderna hittar du Lillsjön och Remonthagen med dess grönområden där du vintertid kan åka längdskidor. Här bor du knappt tre kilometer från centrala Östersund och har promenadavstånd till Mittuniversitetet.
I närheten har du Lillänge köpcentrum med butiker och restauranger. Bussförbindelserna in till Östersunds centrum är mycket goda.
Läs mer om området
Det finns ingen gatuvy för den angivna adressen.
Vår uthyrningspolicy
För att få hyra en lägenhet hos oss har vi vissa krav som måste uppfyllas, bland annat måste du ha fyllt 18 år och ha en inkomst så att du utifrån hyran uppfyller Konsumentverkets norm för skälig levnadsstandard för dig och din familj.
Läs mer i Rikshems uthyrningspolicy